Purina Satou

Komentarze

Strona: 1 2

Motyldana

Motyldana 1

AutorDodany dnia 2014-10-10 20:59:43
Po wysłaniu komentarza pod komiksem tekst jest zbity. Nie można zacząć zdania od nowego akapitu, a przez to komentarz jest mniej czytelny. Dobrze byłoby to zmienić, o ile jest taka możliwość.

Pomyślałam też, że można by dodać opcję podglądu komentarza czy posta.
Krylan

Krylan 3

Dodany dnia 2014-10-10 21:28:36
Zrobiłem to specjalnie, bo wiem, że przy nieco większej ilości dosyć "rozlazłych" komentarzy strona będzie dosyć spora.
No ale ok, zmieniłem to narazie i zobaczymy, jakby co, to znajdzie się później inne rozwiazanie.

Z poglądem natomiast jest trochę roboty - będę jeszcze nad tym pracował, jednak zajmie to trochę czasu. Do komentarzy myślę nie jest zbytnio potrzebny podgląd, bo nie ma w nich znaczników ani emotek graficznych, tak jak na forum ^_^
Hatsurai

Hatsurai 2

Dodany dnia 2014-10-11 17:59:23
Podpisuję się pod opcją podglądu, przydałaby się zwłaszcza podczas pisania dłuższych komentarzy ponieważ domyślna czcionka, którą pisany jest roboczy komentarz nie jest zbyt przejrzysta. Przydałaby się też opcja edycji napisanego komentarza - właśnie sobie uświadomiłem, że zapomniałem czegoś napisać Azumie i mam związane ręce - nie mogę zedytować komentarza ani napisać nowego ponieważ jestem ostatnią osobą, która komentowała.

Dodatkowo zauważyłem że jest problem ze średnikami w postach na forum wychodzą krzaczki - (;).
Krylan

Krylan 3

Dodany dnia 2014-10-12 09:05:06
Komentarze są w "kolejce" do kosmetycznych zmian. Możliwe, że razem ze zmianą wyglądu poprawię trochę skrypt i dodam możliwość edycji komentarza.

nie mogę zedytować komentarza ani napisać nowego ponieważ jestem ostatnią osobą, która komentowała.

Hah, o tym zabezpieczeniu nawet zapomniałem xD

Dodatkowo zauważyłem że jest problem ze średnikami w postach na forum wychodzą krzaczki - (;).

Już poprawione ^_^
Carnivall

Carnivall 1

Dodany dnia 2014-11-13 19:07:43
Nie chcę zakładać nowego postu, bo to detal, a t chyba najbliższy temu zagadnieniu temat.
Bardzo wygodnym by było, gdyby przycisk "dodaj odpowiedź" na forum znajdował się także na dole, pod postami. W tej chwili użytkownik po przeczytaniu tematu zmuszony jest ponownie przejść na początek strony.
Krylan

Krylan 3

Dodany dnia 2014-11-14 23:32:42
Heh, nie mam pojęcia, dlaczego tego wcześniej nie zrobiłem...
Wydawało mi się, że to przez fakt, w jaki sposób napisałem skrypt i to, że musiałbym go trochę rozgrzebać. Ale jak teraz do tego zajrzałem, to widzę, że nie ma w tym problemu.

Dlatego teraz już guziczek jest, a Tobie Carni dziękuję za zwrócenie uwagi na ten (mały, choć istotny) szczegół ^_^
Hatsurai

Hatsurai 2

Dodany dnia 2015-03-26 11:14:46
Myślę, że (poza opcją podglądy) przydałoby się dodać możliwość edycji napisanego wcześniej komentarza - byłoby to przydatne do poprawy jakichś literówek lub błędów w tekście, ponieważ na obecnym etapie jest to niemożliwe^^'
Mortus

Mortus 2

Dodany dnia 2015-10-02 22:11:15
Czemu tak mało się tutaj dzieje (TAT). Inku, żyj - chcemy nowych komiksów.
Ten_Smiertelny

Ten_Smiertelny 2

Dodany dnia 2020-09-15 11:04:33
W polu komentowania przydałby się jakiś margines z lewej strony, bo napisy są "przyklejone" do ramki, a gdy zaczynasz lub dajesz enter, migający kursor tekstu znika. (Teraz pisząc na forum, widzę, że tutaj tego problemu nie ma, występuje on tylko w panelu pod komiksami.)

przy nieco większej ilości dosyć "rozlazłych" komentarzy strona będzie dosyć spora.

O tym piszesz na forum dosyć często. Dlatego chciałbym cię dopytać: Dlaczego strona miałaby nie być spora? W czym to przeszkadza?

Myślę, że im dłuższy komentarz tym lepiej. Bo takie krótkie w stylu "fajne", albo "do bani!" niewiele autorowi dają. Sądzę, że w tym względzie można by się wzorować na portalach literackich, np. takim Portalu Pisarskim; dłuższy komentarz z masą rad co zmienić i poprawić, to mogłoby być to, co pozwoliłoby autorom wkroczyć na nowy poziom.

To zaś, że strona jest przez to dłuższa, w niczym naprawdę nie przeszkadza. Mnie raczej irytuje bardziej to, że muszę czasem ze trzy razy kliknąć "pokaż starsze komentarze" by przeczytać wszystkie uwagi pod czyimś komiksem. Wiem jednak, że zrobiłeś to celowo. Cóż, ty jesteś szefem. A może to ukrywanie komentarzy to sensowne rozwiązanie? W sumie nie wiem... Może poprawiłbym tylko, że jak już klikniesz "pokaż starsze" to pokazuje wszystkie starsze, a nie tylko część.

Mówiąc zaś o portalach literackich. Można by dać możliwość autorowi, docenienia jakiegoś komentarza, w stylu "pomógł" i wyróżnienia go innym kolorem.

Przydałby się również panel, z ostatnimi komentarzami. Wiesz taki jak z "ostatnio na forum". Tyle, że na forum niewiele się dzieje, a taki widoczny skrót ostatnich komentarzy mógłby zachęcać innych do czytania. Bo ktoś skomentował "genialna fabuła", więc skoczę i zobaczę co to, albo napisał "dziadostwo", więc zerknę, co mu się tak nie spodobało. Itd.

Świetnie byłoby również, gdyby można było komentować każdy rozdział z osobna. Np. po to by pokazać autorowi jakiś w nim błąd. Albo żeby podziękować za nowy odcinek.

Ogólnie to tylko takie lekkomyślne sugestie z mojej strony, które podaję tylko do przemyślenia. Wiem, że wszystko wymaga dużo pracy.
Strona i tak działa świetnie i wygląda bardzo dobrze. Pozdrawiam serdecznie :)
Krylan

Krylan 3

Dodany dnia 2020-09-15 22:09:21
Ten_Smiertelny
W polu komentowania przydałby się jakiś margines z lewej strony, bo napisy są "przyklejone" do ramki, a gdy zaczynasz lub dajesz enter, migający kursor tekstu znika.

Rzeczywiście, tam marginesu nie ma, a przydałby się. Dlatego teraz już jest ^_^

O tym piszesz na forum dosyć często. Dlatego chciałbym cię dopytać: Dlaczego strona miałaby nie być spora? W czym to przeszkadza?

Chodzi głównie o kwestie wydajności i pozycjonowania. Zbyt duża ilość elementów do wyrenderowania przez przeglądarkę może zacząć ją spowalniać, przy czym ma to również wpływ na prędkość ładowania strony. To z kolei jest także jednym z czynników (mającym coraz większe znaczenie) wpływających na pozycjonowanie. Zbyt duże ilości treści na jednej podstronie również wpływają negatywnie na te wyniki, a także sprawiają problemy w nawigowaniu po stronie (kiedy ponad 90% podstrony stanowią same komentarze). Nie bez powodu np. tematy na forach dzieli się na strony (choć w tych nowoczesnych silnikach dla for posty są dynamicznie wczytywane na jednej podstronie w trakcie przemieszczania się po wątku, do czego nie jestem zbytnio przekonany).
To obecne rozwiązanie w komentarzach raczej nie jest na stałe i wymaga trochę innego podejścia, bo wciąż nie rozwiązuje w pełni problemu.

Też oczywiście wolę, żeby komentarze były jak najbardziej treściwe i były bardziej "opinią", czy "krytyką", niż tylko paroma słowami zachwytów. Dlatego też zamieściłem małą wskazówkę w polu komentarza, żeby ludzie bardziej rozwijali swoje wypowiedzi. I chcę również uciekać od sytuacji, w której w komentarzach będą toczyć się "rozmówki" kilku osób wymieniających się między sobą po jednym zdaniu, których temat odbiega w ogóle od komiksu.

Mówiąc zaś o portalach literackich. Można by dać możliwość autorowi, docenienia jakiegoś komentarza, w stylu "pomógł" i wyróżnienia go innym kolorem.

Coś podobnego już jest w planach : ]

Przydałby się również panel, z ostatnimi komentarzami. Wiesz taki jak z "ostatnio na forum". Tyle, że na forum niewiele się dzieje, a taki widoczny skrót ostatnich komentarzy mógłby zachęcać innych do czytania.

A szkoda, że niewiele się dzieje. Myślę, że mógłbym wyświetlić kilka "ostatnio skomentowanych" komiksów. Co do pokazywania treści komentarzy na stronie głównej... no nie wiem...

Świetnie byłoby również, gdyby można było komentować każdy rozdział z osobna. Np. po to by pokazać autorowi jakiś w nim błąd. Albo żeby podziękować za nowy odcinek.

Kiedyś miałem pomysł na umieszczanie komentarzy bezpośrednio w komiksie, wraz z zaznaczeniem miejsca, do którego odnosi się komentarz. Zrezygnowałem jednak z tego pomysłu.

Strona i tak działa świetnie i wygląda bardzo dobrze. Pozdrawiam serdecznie :)

Dzięki, ciężko na to pracowałem, żeby tak było. Również pozdrawiam :D

Strona: 1 2