Purina Satou

Integracja z Tachiyomi

Ten_Smiertelny

Ten_Smiertelny 3

AutorDodany dnia 2022-04-23 15:28:50
Super byłoby zintegrować Inku z Tachiyomi.

Tachiyomi służy głównie czytaniu skanlacji, ale mają tam swoje rozszerzenia także oryginalne wydawnictwa jak Sailent Manga Audition czy Manga Plus by SHUEISHA. Myślę, że integracja Inku z Tachiyomi przyczyniłaby się znacznie do zwiększenia popularności zarówno niego, jak i zawartych na nim komiksów.

Ciężko mi stwierdzić, jak to wygląda od technicznej sprawy i czy taka integracja byłaby możliwa, ale wiem, że jedna z polskich grup skanlacyjnych ma tam swoje rozszerzenie więc chyba powinno być to wykonalne. Pozdrawiam serdecznie.
Krylan

Krylan 4

Dodany dnia 2022-04-23 17:47:47
@Ten_Smiertelny, właściwie to pierwsze słyszę o tej aplikacji, ale jak tak patrzę na te rozszerzenia i ich źródła to raz, że są one związane ze skanlacjami (które naruszają prawa autorskie), albo zaciągają dane z legalnych stron metodą web scrappingu, bez wiedzy właścicieli (te rozszerzenia nie są tworzone oficjalnie przez wydawnictwa – to coś w rodzaju "podkradania" treści poprzez udanie się na daną stronę i pobranie tego, co się na niej znajduje). Zwłaszcza że wątpię, żeby Shueisha chciała być stawiana obok grup skanlacyjnych, które wykorzystują ich własne mangi.

Nie mam nic przeciwko tworzeniu integracji z różnymi serwisami, jeśli są takie możliwości, tak jak np. wyświetlanie w profilu użytkownika na Inku obrazków z galerii na DeviantArt. Mając jednak na uwadze powyższe, jestem raczej sceptycznie nastawiony na tego rodzaju integracje.
Ten_Smiertelny

Ten_Smiertelny 3

AutorDodany dnia 2022-04-23 18:28:53
@Krylan Tachiyomi to jak rozumiem „free and open source manga reader for Android” i jako reader nie ma nic wspólnego z łamaniem jakichkolwiek praw. Tym bardziej, że jest to program typu open source. Warto pamiętać, że kiedyś nawet na format mp3 patrzono podejrzliwie, bo przecież służy jedynie łamaniu praw autorskich. Torrenty również służą głównie piractwu komputerowemu, nie ma jednak niczego niezgodnego z prawem by na torentach zamieszczać (i ściągać nimi) legalne treści. Myślę, że tutaj sytuacja jest podobna. Zrobisz jednak jak uważasz.

wątpię, żeby Shueisha chciała być stawiana obok grup skanlacyjnych, które wykorzystują ich własne mangi.

„wykorzystują”? Chciałbyś powiedzieć: „promują”. Gdyby bowiem nie grupy skanlacyjne pewnie nikt w Polsce nie wiedziałby co to jest „Shueisha”. A trzeba przyznać, że grupy skanlacyjne usuwają swoje tłumaczenia za każdym razem gdy jakaś manga zostanie w Polsce oficjalnie wydana. Poza tym zauważ, że Shueisha robi to samo co grupy skanlacyjne: udostępnia swoje rozdziały zupełnie za darmo. Nie wiem też co masz na myśli mówiąc „stawiana obok”, przecież zarówno skanlacje jak i Shueisha są w jednym i tym samym internecie, więc już jakoby stoją obok – możemy korzystać z nich na jednej i tej samej przeglądarce internetowej, to dlaczego nie na jednym readerze? Gdy zamieszczasz coś na internecie pozwalasz by ludzie to oglądali – w ten czy inny sposób. Równie dobrze można by nie korzystać z Chrome czy Firefoxa, bo dają dostęp do nielegalnych plików.

zaciągają dane z legalnych stron metodą web scrappingu,

Google podaje mi, że web scrapping jest legalny. Ale może w tym wypadku tak nie jest. Nie jestem też przekonany do tego by Tachiyomi w ten sposób działał, lecz może i tak jest.

[Nawiasem powiem, że według mnie skanlacje są wielkim dobrodziejstwem, bo faktem jest, że bez nich wielu ludzi (w tym np. ja sam) w ogóle by komiksów nie poznało i nigdy się nimi nie zainteresowało. Prawo jest złe i nie należy go popierać. Takie mam zdanie.]