Purina Satou

Status / Głosy / Rozdziały / Ukryte projekty

ChuuritsuTv

ChuuritsuTv 1

AutorDodany dnia 2017-11-29 15:40:10
Witam, mam parę sugestii odnośnie strony.

1. Proponuję dodania możliwości zmieniania przez autora (i admina) statusu projektu (+ oczywiście do wyszukiwarki dodać opcję sortowana po tym tytułów). Dzięki temu można by odróżnić projekty zakończone / w trakcie/ porzucone / na hiatusie. Dawało by to jakąkolwiek informacje osobom czekającym na rozdziały.

2. Drugą rzeczą, którą proponuje jest wyświetlanie ilości oddanych głosów gdzieś w okolicach oceny tytułu. Dzięki temu będzie można ocenić jej rzetelność.

3. Trzecią rzeczą jest możliwość zaznaczania tego ile rozdziałów danego projektu się przeczytało, dzięki czemu nie będzie trzeba tego wykuwać na pamięć albo zapisywać w notatniku.

4. Przeglądając i czytając wszystkie obecne projekty na stronie natrafiłem na takie jak np. "Brudna gra w króla". Było ich około trzy i nie miały ani jednego wrzuconego rozdziału, a autor/ka BGwK nie wykazuje na tej stronie aktywności od ponad pół roku. Więc, aby nie robić bałaganu na stronie pustymi projektami proponuję ustawienie tego tak, że komiks pusty jak najbardziej dodać można, ale nie będzie on widoczny dla użytkowników do momentu, aż nie wrzuci się tam chociaż jednego rozdziału.
Krylan

Krylan 4

Dodany dnia 2017-11-29 23:31:22
Dziękuję bardzo za opinię. Postaram się udzielić wyczerpujących odpowiedzi dotyczących podanych przez pana kwestii.

1. Tak, sam zauważyłem, że jest to coś, czego brakuje w informacji o komiksach. Myślę, że na dniach uda mi się dodać taką funkcję dla autorów komiksów.

2. Z systemem głosowania wciąż myślę, w jaki sposób go zmodyfikować. Ilość głosów przy danym komiksie ma spory wpływ na wiarygodność tej oceny. Kiedy komiks jest nowy i otrzyma jedną ocenę 10/10, od razu pojawi się na szczycie listy. Dlatego myślę nad rozwiązaniem, dzięki któremu większa ocena z większej ilości głosów, nawet jeśli byłaby niższa, miałaby większą wartość niż wysoka ocena złożona z kilku głosów. Wyświetlenie ilości głosów będzie dobrym rozwiązaniem na ten czas (jeszcze wczoraj pracowałem nad oceną ogólną autorów, na którą składają się oceny ze wszystkich jego komiksów), dlatego już niedługo się to pojawi.

3. Na Inku istniała funkcja "zakładek". Dzięki niej można było w czytniku zaznaczyć rozdział, na którym się obecnie znajduje, a następnie z górnego panelu użytkownika można było wrócić do czytania. O ile działanie tej funkcji było jak najbardziej w porządku, tak problem był z jej sensownością. Przez kilka lat istnienia portalu nikt do tej pory nie skorzystał z zakładki, a prawie wszystkie komiksy na Inku zawierają po jednym rozdziale (poza kilkoma wyjątkami, a zmieniać się to zaczęło dopiero niedawno). Funkcja została wyłączona, ale na pewno ją w przyszłości przywrócę.

4. Po dodaniu komiksu ten musi zostać zaakceptowany przez administratora. Nie wiem, czy to kwestia braku instrukcji, ale autorzy często po dodaniu komiksu nie zamieszczali w nim rozdziału, pomimo że przed akceptacją jest taka możliwość. Widząc okładkę/opis komiksu dochodziłem do wniosku, że komiks rzeczywiście istnieje i spełnia podstawowe standardy, dlatego je akceptowałem z nadzieją, że autor niedługo potem doda rozdział. Niestety, w kilku przypadkach rozdziału było nadal brak, a po kilku miesiącach braku aktywności przesłałem drogą mailową zapytanie o przyczyny takiej sytuacji. Na te wiadomości także nie uzyskałem odpowiedzi. Komiksy z brakiem rozdziałów ukryję ze spisu, dziękuję za przypomnienie.

Dziękuję za wszystkie uwagi. Na szczęście nad częścią z nich już pracuję, dlatego na dniach wszystkie zmiany powinny być wprowadzone ^_^

Ten temat został zamknięty. Nie można już w nim odpowiadać.