Purina Satou

Skanowanie komiksu

MhpAC

MhpAC 1

AutorDodany dnia 2019-06-28 20:51:30
Witam,
Mam 2 pytanka odnośnie skanowania.
1. Jak bądź w jakim programie zeskanować plik, aby był edytowalny?
2. Jak pozbyć się koloru kartki, tzn. Powierzchnia nie zawsze wychodzi biała.

Z góry dzięki
Akaa

Akaa 4

Dodany dnia 2019-06-29 05:57:35
Specem nie jestem, ale zdarzało mi się skanować rysunki kiedyś.
1. Skanuj do pliku png lub jpg (chociaż niektóre programy graficzne nie obsługują png). Generalnie unikaj formatu pdf. W ustawieniach drukarki (tj. w panelu sterowania) powinna być opcja wyboru formatu.
2. Tu już trzeba będzie użyć kosmetyki. Jak się da- użyć filtrów, jak filtry nie zadziałają trzeba wyrównać kolor kartki ręcznie.
MhpAC

MhpAC 1

AutorDodany dnia 2019-06-29 10:06:28
Dzięki wielkie :)
Krylan

Krylan 4

Dodany dnia 2019-06-29 19:09:23
MhpAC, w przypadku pierwszego pytania, to tak jak pisze Akaa: wybieraj w opcjach skanowania formaty obrazu, ponieważ one najlepiej się nadają do rysunków (PDF to jeśli skanujemy np. dokumenty).
Z kolorem kartki, to powinieneś zrobić to w programie graficznym. U mnie w Photoshopie taką opcję można znaleźć w ustawieniach poziomów ("Image >> Adjustments >> Levels...", lub skrót Ctrl+L), ale w innych programach także powinno być coś takiego. Wtedy suwakami możesz ustawić poziomy, ale to trzeba samemu na podglądzie zobaczyć, przy jakim ustawieniu rysunek będzie najlepiej wyglądał.
MhpAC

MhpAC 1

AutorDodany dnia 2019-07-02 00:32:08
Ło, również dziękuję :)
Sarameda

Sarameda 1

Dodany dnia 2019-10-14 11:54:43
Ja korzystam z gimpa, a później jeszcze bawię siew takim internetowym programie BeFunky :)