Purina Satou

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie

Ten_Smiertelny

Ten_Smiertelny 3

AutorDodany dnia 2020-09-18 13:54:23
Jako, że rozmówki to taki trochę luźniejszy dział, to mam nadzieję, że ten temat nie będzie niewłaściwy…

Dawno, dawno temu (więcej jak 12 lat temu) jeszcze jako dziecko, czytałem w internecie pewien polski komiks, którego nazwy i autora zupełnie dziś nie pamiętam – i przez to nie potrafię go odnaleźć. Może ktoś będzie wiedział o co chodzi.

Autor (albo autorka) zamieszczał prace na swojej stronie internetowej. Każda kartka to był inny „rozdział”/żart obecny w tej samej serii i miał wtedy, jeśli dobrze pamiętam, gdzieś ze dwieście takich stron. Jeden z bohaterów był łysy (i zwał się chyba Łysy), bohaterka była bardzo silna (co służyło komedii), a protagonistą był gość o ksywie „Wiśnia”. Doprawdy niewiele pamiętam…

Jeden żart szczególnie zapadł mi w pamięć, mniej więcej to było tak: Przychodzi gość do sklepu i mówi: „Poproszę masło! Masło to masło! masło jest masłem, a nie nie masłem!”. A ekspedientka odpowiada mu: „A może masmiks – pół masła pół margaryny?”…

Prócz tej serii, był jeszcze drugi komiks, w którym była większa ciągłość, lecz miał tylko kilka stron. Opowiadał o jakiejś dziewczynie (pogromczyni demonów?) przeprowadzającej się do jakiejś rudery? W każdym razie wtedy niezbyt mi się podobał, ale był bardziej dopracowany.

Pamiętam, że styl miał niezupełnie mangowy, oczy chyba były „normalne”. Poza tym dorabiał sprzedając kalendarze ze swoimi bohaterami.

Tyle udało mi się wygrzebać z pamięci. Wie może ktoś o kogo może chodzić? Zależałoby mi, by go odnaleźć, ale sam zupełnie nie potrafię tego zrobić.
JanuszMaciej

JanuszMaciej 1

Dodany dnia 2020-09-18 18:02:21
Nie pamiętam czy nazwał to Kokoart czy jakoś inaczej, ale autorem jest Konrad Okoński. Dalej robi komiksy, z jednego jest sławny na cały świat ;).
Jeśli chodzi o archiwalne paski to możesz je ściągnąć zapakowane w zipie z jego strony pod tym linkiem - http://www.konradokonski.com/wiory/archiwum/
Ten_Smiertelny

Ten_Smiertelny 3

AutorDodany dnia 2020-09-19 14:10:46
Tak to to! Wielkie dzięki! Hahaha, pomyśleć, że trafiałem czasem na komiks „Kij w dupie” (co za okropna nazwa!) i nie miałem pojęcia, że to od tego samego autora. ;)

Teraz też na pierwszy rzut oka nie mogłem się odnaleźć, ale gdy pobrałem wspomniane przez ciebie starsze paski w zip, wspomnienia odżyły! ^^ Co za nostalgia…! :)

Bardzo dziękuję Januszu-Macieju, sam pewnie nigdy bym tego nie odnalazł. Temat można uznać za zamknięty*. Pozdrawiam serdecznie. :)


*Chyba, że kiedyś ktoś jeszcze chciałby kogoś poszukać. Wżyciu się nie spodziewałem, że odpowiedź otrzymam tak błyskawicznie!