Purina Satou

Kilka nowych pomysłów

Ririo

Ririo 2

AutorDodany dnia 2020-10-03 11:51:01
Mam kilka nowych pomysłów na zmiany:
1. Możliwość pisania bezpośrednio pod swoim profilem
Fajnie by było jakby autor mógł pisać coś od siebie pod swoim profilem, a nie w komentarzach pod komiksami, na przykład o postępach nad pracą. Dobrze by było również jakby inni użytkownicy mogli odpowiadać na jego posty (coś jak komentarze tyle, że nie przyłączone do żadnego komiksu).
2. Dodawanie autora do ulubionych
Myślę, że tu nie trzeba za wiele wyjaśniać. Po prostu chodzi o możliwość dodania autora do ulubionych (a nie jego komiksów).
3. Ranking autorów
Wiem, że jest lista autorów (ale ona chyba jest ułożona na podstawie aktywności na forum), jednak fajny byłby również taki ranking, który opierałby się na liczbie wyświetleń komiksów, ocenie czy popularności danego autora.
Możliwe, że jakaś z tych funkcji już jest na forum i po prostu jej jeszcze nie odkryłam :)
Ten_Smiertelny

Ten_Smiertelny 3

Dodany dnia 2020-10-03 14:48:46
1. Z pierwszym się w zasadzie zgadzam, bo gdy wejdzie się na czyjś profil to jakoś tak dziwnie nic nie można zrobić, ani do twórcy tak ogólnie napisać.

2. Ulubiony autor, by nawet gdy ktoś doda swój nowy komiks, byśmy byli powiadomieni, że nasz ulubiony autor dodał nową pracę? Tyle, że to raczej taki mechanizm tylko dla tych co stronę odwiedzają bardzo rzadko, bo gdyby ktoś robił to regularnie i przeglądał wszystkie nowo dodane komiksy, to chyba nic by nie przeoczył. A może takie oznaczenie ulubionego autora mogłoby być jawne? Tak by każdy widział ilu ma fanów/czytelników? A może i inni powinni wiedzieć ile osób (i które) śledzą danego autora?

3. Ocenianie ludzi jest zawsze bardziej kontrowersyjne niż ocenianie ich dzieł. Teraz zaś ten „poziom” chyba nie dotyczy aktywności na forum, lecz tylko liczby wystawionych komentarzy – a może się mylę? W każdym razie chyba ci z większą liczba komiksów byliby przy takiej ocenie faworyzowani, (lecz może to i sprawiedliwe? w końcu zrobili więcej?). Mi by się raczej coś takiego nie przydało.

A może warto by pomyśleć o jakimś panelu mówiącym kto odwiedza stronę? Albo o sortowaniu autorów względem tego jak dawno byli na inku, tak by komentować komiksy tych, którzy taki komentarz przeczytają… ;)
Krylan

Krylan 4

Dodany dnia 2020-10-03 15:38:32
@Ririo
Ad. 1
Kiedyś pojawił się pomysł na komentarze w profilach. Nie jestem jednak co do niego zbyt pozytywnie nastawiony. Stworzenie takiej opcji daje tyle nowych miejsc do moderacji, ilu jest użytkowników. Zwłaszcza, że takie miejsca często również stają się "spamowiskiem".
Tutaj rozumiem, że chodzi o coś bardziej na wzór "osi czasu" rysownika, jak na Facebooku.
Przynajmniej dopóki nie powstaną lepsze narzędzia moderatorskie (już nad tym pracuje), nie zdecydowałbym się na to (dlatego nie odrzucam pomysłu, ale też nic nie obiecuję).
Co do postępów nad pracą, to obecnie rysownik może aktualizować swój opis i w nim zamieścić krótką notkę o tym, nad czym aktualnie pracuje (i ewentualnie przedstawić terminy nowych rozdziałów).

Ad. 2
Jaki skutek powinno mieć dodanie autora do ulubionych? Kiedy dodajesz do ulubionych komiks, to otrzymujesz powiadomienia o każdym nowym rozdziale. Tutaj jedyną opcję, jaką widzę, to powiadamianie o nowych komiksach danego autora, ale to się zdarza na tyle rzadko...
A, no chyba, że zostałby wprowadzony punkt pierwszy, wtedy możliwość "obserwowania" nowych postów autora ma znacznie więcej sensu.

Ad. 3
Wiem, że jest lista autorów (ale ona chyba jest ułożona na podstawie aktywności na forum)

Lista jest ułożona według poziomu, a ten dotyczy nie tylko aktywności na forum, ale aktywności w całym serwisie. Poziom określa ogólny wkład użytkownika w społeczność Inku, z kolei poszczególne poziomy konkretnych aktywności znajdują się w zakładce "osiągnięcia" w profilu (osiągnięcie forumowe nie jest jednak jeszcze aktywne).
Mimo to, bardziej szczegółowy ranking rysowników jest już od jakiegoś czasu w planach, dlatego się pojawi w przyszłości.